Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Türknet ve Türk Telekom upload hızında artışa gitti

Türknet ve Türk Telekom upload hızında artışa gitti

Upgrade to Turbo

Türknet ve Türk Telekom upload hızı artık yükseldi. Kullanıcıların hasretle beklediği artırılmış upload hızı sonunda kullanıcılarla buluştu. Bundan kısa bir süre önce de Turkcell Superonline upload hızı için artırma kararı almış ve 20 Mbps yapmıştı.

Salgın önlemleri kapsamında evde olduğumuz günlerde internet kullanıcılarını sevindiren bir haber geldi. Türk Telekom upload hızını kullanıcıların daha hızlı internet kullanması için yükseltti.

Türknet ve Türk Telekom upload hızı yükseldi

Kullanıcıların uzun zamandır beklediği haber nihayet geldi. Türknet ve Türk Telekom upload hızı için 8 Mbps değerini sabitledi. Bütün kullanıcıları hız yükseltmeden faydalanacak. Bu hız yükseltme işlemiyle birlikte Türkiye genelinde 3-4 Mbps arasında olan upload hız limiti 8 Mbps değerine kadar yükselmiş oldu. Öte yandan bu hız artışı Türk Telekom altyapısı kullanan bütün internet servis sağlayıcıları tarafından kullanılabilecek.

Daha önceden de Superonline kullanıcılarına 20 Mbps upload hız tanımlaması yapmış, gözler Türk Telekom’a çevrilmişti. Türk Telekom hem kendi abonelerine hem de altyapısını kullanarak internet hizmeti alanların yüzünü güldürdü.

Hız yükseltme kararının ardından kullanıcıların büyük bölümünde hız yükselişi sağlanmış durumda. Hala 8 Mbps upload hızına ulaşmayan kullanıcıların da kısa süre içince bu değeri kullanması bekleniyor.

Türk Telekom

Alınan kararla birlikte Türkiye’deki upload hızı iki katı oranında yükselmiş oldu. Bu hem kullanıcıları hem de içerik üreticilerin sevindirmiş durumda. Ayrıca salgın önlemleri kapsamında evde kalan kişiler daha rahat internet kullanım deneyimi yaşayabilecek.

Şu anda Superonline ve Türk Telekom, kendine ait altyapıyı kullanan servis sağlayıcıları için upload hızı yükseltme yoluna gitmiş durumda. Öte yandan Kablonet kullanıcıları da 5 Mbps olan upload hızında yükseliş bekliyor. Bu servis sağlayıcısını kullanan kullanıcılar da yakın zamanda iyi haber almayı umuyor.

Türknet
Türknet ve Türk Telekom upload hızında artışa gitti YAPILAN YORUMLAR